Zuzanna Smykała


Kadra narodowa zlikwidowana. Co dalej z karierą Zuzy Smykały? Pomożecie?

Zuzanna Smykała – polska snowboardzistka, reprezentantka Kadry Narodowej w konkurencji Snowboardcross. Wielokrotna Mistrzyni Polski. Od 2009 r. reprezentuje klubu AZS AWF Katowice, olimpijka z Pjongczangu (2018). Ukończyła studia licencjackie na Wydziale Fizjoterapii AWF Katowice, obecnie studiuje Wychowanie Fizyczne na tej samej uczelni. Starty w zawodach rozpoczęła w 2006 roku, rozpoczynając naukę oraz treningi w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku. Początkowo poza snowboardcrossem, brała udział w konkurencjach freestyle, a także slalom oraz slalom gigant równoległy. W 2009 r. postanowiła skupić się wyłącznie na konkurencji Snowboardcross. W tym samym roku pierwszy raz została powołana do Kadry Narodowej.

Wielokrotna mistrzyni Polski, zwyciężczyni zawodów FIS Race, medalistka Uniwersjady (2013 rok), uczestniczka mistrzostw świata czy igrzysk olimpijskich w Pjongczang.

Smykała regularnie startuje w zawodach Pucharu Świata. Ostatni sezon nie był najlepszy w jej wykonaniu. W sezonie 2017/18 zajęła 20. miejsce na igrzyskach olimpijskich i uzyskała najlepszy wynik w karierze startów Pucharu Świata, plasując się na 10. pozycji w La Molinie.

Zarząd PZN nie znalazł uzasadnienia dla powołania Kadry Narodowych w snowboardcrossie oraz w snowboardowym slopestyle-u, jednocześnie w razie pojawienia się wartościowych wyników sportowych PZN wesprze szkolenie w tych konkurencjach. Taka informacja spowodowała brak finansowania wyjazdów na zgrupowania czy zawody, a co za tym idzie zmusiła zawodniczkę do znalezienia funduszy lub zakończenia kariery.

Jak można pomóc?

Wpłać przez PayU lub tradycyjnie 

/
Dotacja

lub tradycyjnym przelewem bankowym:

Fundacja Gramy do Końca ul. Kościuszki 63 41-503 Chorzów

ING Bank Śląski 53 1050 1243 1000 0090 8060 3856