UKS Statima Team Chorzów


UKS Karlik w Chorzowie działa przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Chorzowie w którym trenują uczniowie ze szkoły podstawowej i liceum. Najmłodsi klubowicze mają po pięć, sześć lat. Uczniowie trenują w szkole oraz w Parku Śląskim. Najmłodsi strzelają z karabinków laserowych i wiatrówek, starsi z karabinków.

Co roku bierzemy również udział w zawodach przełajowych w Katowicach czy zawodach “Biathlon dla każdego”, które organizują kluby biathlonowe wraz z naszym. Jedną z trenerek w naszym klubie jest olimpijka z Vancouver, jedna z czołowych biathlonistek w naszym kraju – Agnieszka Cyl. Podczas sezonu zimowego startujemy w Pucharach Polski i mistrzostwach Polski z coraz większym powodzeniem w różnych kategoriach wiekowych.

Karlik, a dokłądnie UKS Statima Team Chorzów od kilku lat prężnie rozwija się, a sukcesy na zawodach rangi krajowej są coraz większe. W kadrze narodowej trenuje Karolina Janko jedna z najbardziej utytułowanych biathlonistek kraju.

Niestety dotacja z Urzędu Miasta oraz brak większego sponsora powoduje spore mankamenty w wyposażeniu klubu. Największym jest jednak brak profesjonalnego karabinka biathlonowego oraz strojów. Klub posiada aktualnie tylko jeden karabinek na całą sekcję, gdyż w ubiegłym roku drugi został uszkodzony.

Jesteśmy jednym z ostatnich klubów w kraju, który posiada zaledwie jeden karabinek, a wszystko z powodów finansowych. Stroje sportowe to również podstawowy element w szatni każdego klubu na który nas nie stać.

Koszt karabinka wynosi 14 000zł