Martyna Jaskólska


Urodzona w 2008 roku, to wyjątkowo młoda, ale również utalentowana biathlotnistka. Poszłam, zobaczyła i wciągnęło mnie to. Nie ma monotonii tzn wiadomo w każdym sporcie zaczyna się później żmudna praca, szlifowanie formy.

Jednak początki były w sam raz dla niej bieganie, nartorolki, rower, strzelanie z laserówek, narty. Pokochała tą dyscyplinę oddała w nią całą siebie. Dziś ćwiczy już cztery lata, a zawziętość, upór i chęć stania się lepszym sprawiły, że jest jedną z lepszych dziewczynek w swoim roczniku.

Od lat w zawodach “Biathlon dla Każdego” rywalizacja w kategorii K2 utrzymuje się na podium (1,2,3 miejsce). Zajęła również 1. miejsce w Biegach Przełajowych Grand Prix MOSiR Katowice – Kategoria K1 oraz 25. miejsce wśród 316 startujących kobiet w biegu na 4,4 km – ” III Bieg Zdążyć przed Rakiem ” w Parku Zadole Katowice ukończył z wynikiem 23 min. Zimowe biathlonowe zawody na Kubalonce dwa razy wywalczyła 3 miejsce.

Odnalazła się w Biathlonie jak również ogólnie w sporcie z każdym miesiącem jestem lepsza i osiągam kolejne sukcesy. Nie zapominając w tym wszystkim, że szkoła i wyniki w niej osiągnięte są dla mnie NAJWAŻNIEJSZE więc bez dobrych ocen, bez zaangażowania we własną edukacje nie ma treningów. Rodzice od początku wpajają jej, że bez szkoły nie ma sportu, że aby być dobrym zawodnikiem nie liczą się tylko wyniki sportowe ale najbardziej szkolne, nakład na język obcy który jest bardzo przydatny w życiu.

Od września 2018 roku rozpoczęłam edukację w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Chorzowie.

Chcesz wspomóc w stypendium? Wpłać przez PayU lub tradycyjnie 

/
Dotacja

lub tradycyjnym przelewem bankowym:

Fundacja Gramy do Końca ul. Kościuszki 63 41-503 Chorzów

ING Bank Śląski 53 1050 1243 1000 0090 8060 3856