KS Budowlani Sosnowiec


Klub posiada swoją siedzibę główna przy ulicy 1-go maja w Sosnowcu gdzie bazę stanowią salki do Judo/ Ju-Jitsu oraz duża siłownia ponadto klub bazuje na filiach zlokalizowanych na obiektach MOSiRu na Niwce i Ostrowach Górniczych oraz w szkołach Podstawowych nr 45, 39, 27, 3, 5 oraz w ościennych miastach w Mysłowicach i Katowicach. Klub nasz bazuje na swoich wychowankach. Zapisy do sekcji Judo i Ju-jitsu przyjmowane są od 5-go roku życia. Klub nasz posiada wykwalifikowaną kadrę trenerską i instruktorską której praca z sosnowiecka młodzieżą przynosi efekty w postaci medali z największych imprez Polski i Europy i Świata.

Trenerzy i zawodnicy klubu otrzymali wiele wyróżnień za wybitne osiągnięcia sportowe od poszczególnych Ministrów, Prezesów UKFiT a także Prezydentów Miasta Sosnowca.

W historii Klubu trzy osoby za swoje osiągnięcia zostały laureatami nagrody na Najlepszego Sportowca Miasta Sosnowca mianowicie: Bożena Strzałkowska, Dariusz Zimoląg i Martyna Bierońska

W sumie dorobek wynikowy Zawodników i Trenerów Klubu to blisko 60 medali Mistrzostw Europy i Świata w kategorii Juniorów do lat 18, Młodzieży do lat 21 i Seniorów w Judo i Ju-jitsu.

Nasze wsparcie dotyczy najmłodszej sekcji judo prowadzonej przez trenera Grzegorza Gros w której to trenują często dzieci z rodzin biednych, patologicznych, a także tzw. świetlic środowiskowych, które w ramach aktywności ruchowej uczęszczają na zajęcia judo.