Aktualności

Kojotki Naprzód Janów Katowice potrzebują sprzętu!

Nie pozwalamy zniszczyć naszych marzeń i wysiłku i razem walczymy o utrzymanie młodzieżowego hokeja w Katowicach-Janowie Stoimy przed heroicznym wyzwaniem – połączenia klubów KOJOTKI NJ i MUKS Naprzód Janów w jedną spójną całość. Problemy finansowo-organizacyjne klubu MUKS skutecznie utrudniły im realizowanie celów sportowych. Ponad 120 zawodników oraz ich trenerów było bliskich rezygnacji z wieloletnich treningów i włożonej pracy w rozwój drużyn i klubu. KOJOTKI jako zaprzyjaźniony klub nie pozwoliły na to, by ciężka praca wielu osób poszła na marne, a zawodnicy przestali po prostu grać i rozpierzchli się po innych klubach, zostawiając 100-letnią historię klubu NAPRZÓD JANÓW niedokończoną.. By tak się jednak stało, musimy prosić Was o pomoc i wsparcie. Organizacja tego przedsięwzięcia, rozbudowa klubu (w trakcie sezonu rozgrywkowego, bez żadnych wcześniejszych przygotowań..) to nie tylko wiele nieprzespanych nocy i setki godzin poświęcone wspólnej sprawie. To także ogromne koszty. Na dotację z miasta nie możemy jeszcze liczyć, bo to nie ten moment roku budżetowego… Możemy liczyć tylko na Waszą pomoc ..

KOJOTKI są pierwszym w Polsce klubem hokejowym zrzeszającym wyłącznie dziewczęta. Mimo tego, że działalność rozpoczęliśmy dopiero w 2015r. i to od całkowitego „zera” dziś możemy pochwalić się 3 drużynami, które grają w regularnych rozgrywkach młodzieżowych, dzielnie stawiając opór drużynom chłopięcym. Nasza ciężka praca zaowocowała zaufaniem społecznym, innych klubów sportowych, władz miejskich i związkowych.

Łączymy siły i od kilku dni tworzymy jeden klub – na razie pod nazwą KOJOTKI, ale w najbliższych tygodniach nazwa zostanie zmieniona na KLUB SPORTOWY KATOWICE NAPRZÓD JANÓW (klub działa w formie stowarzyszenia i procedury zmiany nazwy są wyznaczone zapisami ustawy). Zrzeszamy dziś ok.180 zawodników i 15 trenerów, którzy z pełnym zaangażowaniem pracują na rzecz klubu i drużyn. 10 drużyn młodzieżowych (chłopięcych i dziewczęcych) grających nieustannie w rozgrywkach ligowych. Posiadamy bazę lokalową i sprzętową do rzetelnego wykonywania naszej pracy i postawionych przed nami celów. Jesteśmy pełni zapału do pracy i uratowania naszej sportowej tożsamości.

Czego potrzebujemy?

Aby wszystko zadziałało potrzebujemy wsparcia finansowego. Działalność klubu finansowana jest ze składek członkowskich. Otrzymana (w styczniu) dotacja z Urzędu Miasta Katowice nie wystarczy na funkcjonowanie do końca roku, przeprowadzenie treningów i rozegranie wszystkich meczy. W trakcie sezonu większość ponoszonych przez nas stałych opłat uległa znacznej podwyżce (wynajem lodowiska, opłaty sędziowskie, opieka medyczna, transport). Nie byliśmy na to przygotowani i nasz budżet nie zakładał aż tak zwiększonych kosztów. Nie byliśmy przygotowani na połączenie klubów i przejęcie 130 zawodników oraz trenerów.

Ze sprzętu aktualnie poszukujemy na kaski i łyżwy, których wartość wynosi 6 000zł i to pierwszy nasz cel! Pomożecie?

Kwota do uzbierania: 6000zł

ING BANK ŚLĄSKI 53 1050 1243 1000 0090 8060 3856

Tytuł przelewu: Darowizna Kojotki

Wsparcie za pośrednictwem PayPal

Wsparcie za pośrednictwem PayU

/
Dotacja